Variety ragdollů

Ragdoll colourpoint

V označení EMS kódu se colourpoint zapisuje jen jednopísmenným znakem např: RAG n – seal colourpoint, RAG a – blue colourpoint, RAG b – choco colourpoint….

 

Ragdoll v této varietě musí mít dobře zbarvenou masku, uši, nohy a ocas. Nesmí mít na sobě žádnou bílou barvu.Je žádoucí pěkný kontrast barev mezi odznaky a tělem. Nosní houba a polštářky tlapek jsou v barvě odznaků. Často se objevuje tmavší skvrna na břiše.

 perfektní kvalita 

mazlíčková kvalita

Ragdoll mitted - 04

V označení EMS kódu se mitted zapisuje dvojčíslím 04 (podíl bílé barvy) např: n 04 – seal mitted, a 04 – blue mitted, f 04 – seal tortie mitted….

Mitted je kombinace colourpoint a bílé barvy. Bílé ponožky na předních a bílé boty na zadních nohách alespoň po paty a nejvýše do půlky stehen. Je nutný nepřerušovaný bílý pruh od bílé brady až po kořen ocasu. Nosní zrcátko je v barvě odznaků. Polštářky tlapek jsou růžové. Je atraktivní bílý proužek na nose (blaze). Od 1. 1. 2007 jsou FIFe při chovné kvalitě povoleny tmavé skvrny na zadních ponožkách a bílé skvrny v masce i nepravidelné.

 minimálně bílé 

maximálně bílé

mazlíčková kvalita

Ragdoll bicolour – 03

V označení EMS kódu se bicolour zapisuje: dvojčíslím 03 (opět podíl bílé barvy) např: n 03 – seal bicolour, a 03 – blue bicolour, c 03 – lilac bicolour….

Bicolour má požadované zbarvení ocasu, zad, uší a masky, v které má být dobře ohraničené obrácené bílé „V“. Jeho šířka (rozevření) by něla přesahovat vnější koutek oka. Musí mít bílou bradu. Břicho a nohy mají být bílé, bez tmavých skvrn. Je povolena bílá skvrna v barvě na zádech. Nosní zrcátko a polštářky tlapek jsou růžové.
Bicolour se ještě dělí na čtyři „provedení“, podle toho, jak vysoký podíl bílé má na těle. High mitted a True vypadají velmi podobně. Rozpozná se podle předků nebo genetickým testem). Zápis všech bicolorů zůstává stále stejný – 03.

 

1.    High Mitted
2.    True Bicolour
3.    Mid High White
4.    Van / High White

1+2

3

4

mazlíčková kvalita

Z tohoto webu je zakázáno cokoli kopírovat a zveřejňovat bez souhlasu majitele!!!!!